Stavební bytové družstvo Olomouc se rozhodlo zúročit své bohaté zkušenosti a kontakty s mnohými předními odborníky v oblasti bydlení. Proto poskytujeme část svých kapacit ke spolupráci s významnými celorepublikovými organizacemi zabývajícími se poradenstvím v této oblasti.

První krok družstvo učinilo již 27. 7. 2005, kdy ve svých prostorách otevřelo regionální pobočku Celostátního informačního centra pro bydlení (CICB). Dobré fungování pobočky CICB vyústilo v otevření regionální pobočky Sdružení nájemníků ČR (SON), ke kterému došlo 26. 5. 2008.

Stavební bytové družstvo Olomouc tak zajistilo možnost obrátit se o radu v oblasti družstevního, vlastnického i nájemního bydlení všem občanům olomouckého regionu.

Své problémy mohou občané řešit kdykoliv v úředních hodinách družstva a to jak osobně v sídle družstva, tak telefonicky na čísle 585 757 611. Ve zvláštních případech je možno dohodnout osobní návštěvu i mimo úřední hodiny. Zcela bez časového omezení je pak možnost poslat svůj dotaz elektronicky prostřednictvím e-mailu info@sbdolomouc.cz.